KURTALAN’DAN KURBANLIKLAR BATI İLLERİ İÇİN YOLA ÇIKTI

KURTALAN’DAN KURBANLIKLAR BATI İLLERİ İÇİN YOLA ÇIKTI

KURTALAN’DAN KURBANLIKLAR  BATI İLLERİ İÇİN YOLA ÇIKTI
Bu içerik 101 kez okundu.
Advert
Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Kurtalan’dan büyük şehirlere kurbanlık küçükbaş hayvanlar gönderilmeye başlandı.
 
Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte Kurtalan´dan büyük şehirlere kurbanlık küçükbaş hayvanlar gönderilmeye başlandı. Kurtalan Gürgöze köyünde hayvancılıkla geçimini sağlayan besici Eyüp Tan, kurban bayramı için beslediği küçükbaş hayvanları İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara gibi büyük şehirlere gönderiyor.    Kurtalan Gürgöze köyünde çobanlık ve hayvancılıkla geçimini sağlayan besici Eyüp Tan, kurban bayramı için beslediği küçükbaş hayvanları İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara gibi büyük şehirlere gönderiyor. 
Kurtalan ilçesinde besicilik yapan Eyüp Tan, 6 ay boyunca baktığı küçükbaş hayvanları satışa hazır hale getirdiğini söyledi. Tan, “Yaklaşık 15 senedir çobanlık yapıyorum. Kurban bayramı yaklaşıyor. Koyunlarımızı büyükşehirlere göndereceğiz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa koyunlarımızı büyükşehirlerde satacağız. Geçimimiz bu şekilde sağlıyoruz” dedi.
 
Hayvanlara 6 ay baktıktan sonra kurbanlık olarak sattıklarını belirten besici Emrah Karataş ise, “Kurban bayramı yaklaşıyor. Büyükşehirlere satacağız İstanbul, Adana, İzmir geçimimiz bu şekilde sağlıyoruz” diye konuştu.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX