Kurtalan'da İki Aile Arasındaki Husumet Barışla Sonuçlandı.

Kurtalan'da İki Aile Arasındaki Husumet Barışla Sonuçlandı.

Kurtalan'da  İki Aile Arasındaki Husumet Barışla Sonuçlandı.
Bu içerik 371 kez okundu.
Advert
Turgut ve Eğilmez Aileleri Arasındaki Husumet Barış ile Sonuçlandı
İlçemiz Yeşilkonak Köyünde ikamet eden Turgut ve Eğilmez aileleri arasında devam eden husumet, Kaymakam/Belediye Başkan V. Sayın İhsan Emre Aydın’ın girişimleri neticesinde iki aile büyüklerinin bir araya gelmesi ile sona erdi. İlçe Müftüsü Abdullah Erdem tarafından duanın okunmasının ardından, iki aile bireyleri Kur'an-ı Kerim'in altından geçerek, barış yemini etti.
Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, husumetli ailelerin barışması için çaba sarfettiklerini belirten Kaymakam/Başkan V.Aydın, “yaşanan tatsız olayları unutarak bundan sonra her iki ailenin de kardeşlik duygusu ile hareket ederek barış içinde yaşamaları için aile büyüklerine önemli görevler düşüyor. Her iki aileye de barışın sağlanmasında göstermiş oldukları sağduyu ve iyi niyetten dolayı teşekkür ediyorum. Ne kadar kötü olaylar yaşanmışsa olursa olsun artık her şeyi unutarak yeni bir sayfa açalım. Pırıl pırıl gençlerimiz var. Geleceğe hiçbir şekilde husumet bırakamayız. Geleceğe husumet bırakanlar hayırlı bir iş yapmış olmaz. Geleceğe çocuklarımıza, kardeşlerimize huzur bırakanlar hayırlı bir iş yapmış olur. Bu vesile ile iki aile arasında sağlanan barışın daim olmasını temenni ediyorum” dedi.
Barış programında; İlçe Jandarma Komutanı Cafer Çetin, Kayabağlar Belediye Başkanı Salim Seven, İlçe Müftüsü Abdullah Erdem, İl Genel Meclis Üyeleri Faysal Ceylan ve Cahit Sevgili hazır bulundular.
   
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”