Kurtalan’da 15 Temmuz Kutlaması

Kurtalan’da 15 Temmuz Kutlaması

Kurtalan’da 15 Temmuz Kutlaması
Bu içerik 406 kez okundu.
Advert

İlçemizde “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” Anma Programı Düzenlendi
“15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” anma etkinlikleri kapsamında Kaymakam/Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, protokol üyeleri ile birlikte Konakpınar köyünde bulanan şehit mezarlığını ziyaret etti.
 İlçe Müftülüğünce görevlendirilen personeller tarafından Kur'an-ı Kerim okunup, dua edildi. Ardından ilçemiz Tekel Mahallesi'nde ikamet eden şehit ailesini ziyaret eden Kaymakam/Başkan V. Aydın, aile bireyleri ile yakından ilgilenerek talep ve sorunlarını dinledi.15 Temmuz Demokrasi Parkındaki kutlama programı saat 20:00'da 15 Temmuz Şehitleri için Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşı ile başladı. 
Şehitlerimizin ruhlarına ithafen Kur'an-ı Kerim okundu. 15 Temmuz ile ilgili çeşitli videolar, klipler ve dinletiler ile program devam etti.
 İlçe Müftüsü Abdullah Erdem tarafından dua okunduktan sonra Kaymakam/Belediye Başkan V. Aydın tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşması yapıldı. Öğrencilerimiz tarafından gece boyunca günün anlam ve önemini anlatan şiir ve kompozisyonlar okundu.
 Programa katılan vatandaşlarımıza gece boyunca çeşitli ikramlarda bulunuldu. 
Saat: 00:13'te yurdumuzun her tarafında olduğu gibi 15 Temmuz Demokrasi Parkı'nda ve ilçemizin her tarafında da salalar okundu. 
Programın sonunda; Kaymakam/Başkan V. Aydın, “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” anma programında emeği geçenlere ve 15 Temmuz Demokrasi Parkı'nı dolduran kahraman Kurtalan halkına teşekkürlerini bildirdi.

 

      

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”