NORMALLEŞME…

NORMALLEŞME…

NORMALLEŞME…
Bu içerik 326 kez okundu.
Advert

Bu akşamımı, sosyal medya üzerinden yayın yapan ÖZ TV’nin programcısı Özlem Gürses ve Baronların Savaşı adlı kitabın yazarı Timur Soykan’nın yorumlarıyla Sedat Peker’in geçen cumartesi attığı 50 Tweet’ini dinleme ve izlemeye ayırdım.

Program’ın eksen ismi Burhan Kuzu’ydu. Dinleyenlerin çoğunun duydukları karşısında dehşete kapıldıklarını düşünsem de ben sükunetle izledim ve dinledim. Bir kısmı belgelerle anlatılanlar ‘mü’minler’in yüreğini kurşun gibi delse de ben mevcut sistemin işleyişini az-çok bildiğimden ‘normal’ karşıladım. Zira bu tür rezillikleri duymaya ülfet peyda etmişiz.

Ülfet şudur: Kişi ilk defa bir kibrit çöpünü çalmaya kalkıştığında her an fark edileceğinin korkusuyla eli-ayağı titrer, yüzü kızarır, alnından terler boşanır. Arkasından kibrit çalmaya kalkıştığında biraz daha rahat davranır. Çala çala alışır ve hırsızlığa öyle ülfet peyda eder ki devleti, milleti soyup-soğana çevirirken yüzünün kızarması bir yana, normal görür ve yaptıklarından gurur duymaya başlar. Hatta bunu ‘dine, vatana, millete hizmet’ için yaptığını söylemekten de çekinmez.

Haberlerde izlemişsiniz: 20 bin Tl.lik eşya çalan hırsız anında serbest bırakıldığı mahkemeden çıkar çıkamaz soluğu hırsızlık yaptığı işyerinde alır ve hırsızlık anında orada unuttuğu telefonunun verilmesini ister. Hırsızlık normalleşti.

Başı örtülü kadın, başı örtülü annenin ve babasının yanında dünyaya yayın yapan TV ekranına çıkar ve kocasını aldattığını, evli iken zina yaptığını söylemekten çekinmez. Zina normalleşti.

Koca, aynı TV ekranına çıkar, başka erkeklere kaçan karısının evine dönmesini ister ve karısıyla fuhuş yapanlardan şikayetçi olduğunu söyler. Namussuzluk normalleşti.

Kızı, bilgisi dahilinde yabancı erkeklerle başka evlerde günlerce, aylarca ‘yaşaması’na, alkol, uyuşturucu kullanmasına ses çıkarmaz, kızı öldürülünce katillerden davacı olur. Fuhuş normalleşti.

Toprağına basıldığında kıyamet koparanlar, bütün dinî kutsalları, ahlakî değerleri çiğnenenler İslam adına ahkam kesmekten geri kalmazlar. Münafıklık normalleşti.

Eskiden, ‘Devletin malı deniz, yiyen domuz’ ilkesi hakimdi, şimdi ‘Devletin malı deniz yemeyen domuz’ zihinlere hâkim oldu. Soygun normalleşti.

Eskiden ‘Zalime karşı susan dilsiz şeytandır’ inancı hakimdi. Şimdi ‘Zalime karşı konuşan aptaldır’ zihniyeti geçerli oldu. Anormallik normalleşti.

Söylediğim programı izlerseniz, her çeşit ahlaksızlığın nasıl normalleştiğini siz de göreceksiniz.

Bu halkın damarlarına anormallikleri normal olarak zerkedenlerin dünya ve ahiretleri normalleşmesin.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”