KURTALAN'DA AŞI OLMAYANLARA PCR TESTİ ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

KURTALAN'DA AŞI OLMAYANLARA PCR TESTİ ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

KURTALAN'DA  AŞI OLMAYANLARA PCR TESTİ ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ
Bu içerik 273 kez okundu.
Advert

Siirt’te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yeni kararlar alındı. Karara göre aşı olmayan vatandaşlara PCR test yapma zorunluluğu getirildi

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Buna göre, pazartesi gününden itibaren asi olmayan kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirildi.

İşletmeciler veya organizatörler tarafından etkinliklere girişte HES kodu üzerinden kişilerin asili ve geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılması gerekiyor.

Kararda, şunlara yer verildi: “Kişi hastalığı geçirmemiş veya asili değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecek. Aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç hariç uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için de negatif sonuçlu PCR testi bulundurmalıdır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya asili değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecek. Aşıya karşı kaygıları olan vatandaşlara Valilik koordinasyonunda yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, muhtar ve kanaat önderlerinin desteğiyle bilgilendirme yapılacak. Toplum içerisinde yaygınlaşan sarılma ve tokalaşmadan bir müddet daha uzak durulmasının öneminin vatandaşlarımıza hatırlatılmasına yönelik çalışmalar yapılacak. Kurallara uymayanlara kanunun ilgili maddesince adli işlem yapılacak.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”