KURTALAN'DA AŞI HİZMETİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRÜLÜYOR

KURTALAN'DA AŞI HİZMETİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRÜLÜYOR

KURTALAN'DA  AŞI HİZMETİ VATANDAŞIN AYAĞINA GÖTÜRÜLÜYOR
Bu içerik 180 kez okundu.
Advert

Kurtalan İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından aşı çalışmaları kapsamında Kurtalan Halk Bankası karşısın da çadır kuruldu. Sabah saatlerinde başlayan uygulama kapsamında sağlık çalışanları tarafından çadıra gelen vatandaşların aşı kayıtları oluşturuldu. İlk dozu vurulan vatandaşlar için ise ikinci doz kaydı açıldı. Çoğunlukla 65 yaş üstü vatandaşların ilgi gösterdiği uygulamada yüzlerce vatandaşa Covid19 aşısı vuruldu. Aşısını olan vatandaşlar, uygulamanın yerinde bir hizmet olduğunu belirterek, memnuniyetlerini dile getirdi.

AŞILAMA ORANI YÜKSELİYOR
Kurtalan'da koronavirüsle mücadele kapsamında İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün oluşturduğu 30 kişilik mobil aşı ekibi, aşılama oranını yükseltmek için yoğun çaba sarf ediyor. Ekipler, mahalle sakinlerini aşı konusunda bilgilendirdikten sonra aşı olmak isteyenleri aşılıyor. 
EKİPLER, GECELİ-GÜNDÜZLÜ ÇALIŞIYOR
Kurtalan İlçe Sağlık Müdürü,; “Ekiplerimiz, sabah mesaisiyle birlikte gece yarısına kadar aşı çalışmasını sürdürüyor. Mahallelerde sokak sokak dolaşılıyor. Aşı olmayanlar ikna ediliyor. Vatandaşlara aşıyı ayaklarına götürüp aşı olmalarına imkan sağlıyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”