SİİRT’TE DÜĞÜN KONVOYUNDA ÇALINAN KORNALAR RAHATSIZ EDİYOR

SİİRT’TE DÜĞÜN KONVOYUNDA ÇALINAN KORNALAR RAHATSIZ EDİYOR

SİİRT’TE DÜĞÜN KONVOYUNDA ÇALINAN KORNALAR RAHATSIZ EDİYOR
Bu içerik 212 kez okundu.
Advert

Siirt’te şehirleşmenin olumsuz yanlarından biri olan ve yaz aylarında düğünlerin başlamasıyla daha da artan gürültü kirliliği korna sesleriyle içinden çıkılmaz hal alıyor. Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte özellikle hafta sonları uyku keyfi yaşamak isteyenler, korna sesleriyle rahatsız edilmesine neden oluyor.

HASTALAR RAHATSIZ OLUYOR

Siirt’te düğün konvoyu şeklinde onlarca aracın bir anda korna çalma alışkanlığı, sokak ve apartmanları inletiyor. Hasta ve çocukların rahatsız edildiğini ve düğün konvoylarında bulunan kişilerin biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini dile getiren vatandaşlar “hastalarımız bazen ciddi manada rahatsız oluyorlar. Kulağınızı tırmalayan bir ses sokağı gecene kadar sizi rahatsız ediyorsa demek ki karşınızdaki insan pek anlayışlı olmaya çalışmıyor.

Bu da ciddi manada çevre rahatsızlığı nedenidir ve gürültü kirliliği ile birlikte cezai yaptırım nedenidir. Bu konuda herkesin dikkatli olması gerekiyor. Kimse kendisini rahatsız ettiğini bilmediği bir hastadan daha rahat görmesin. Rahatsız olup yatağa düştüğümüzde bu durumu daha iyi anlarız. Sürekli egzoz sesiyle rahatsız olan insanlar bir de hafta sonu uyumak için büyük bir mücadele içine giriyor. Çünkü artık şehirleşmeyle birlikte insanlar daha da sessiz ortam istiyorlar. Bari evlerimizde sessiz bir ortam oluşturup uyuyabilelim. Sokakları inleten bu sesler artık kaldırılır gibi değil. Eski düzen değil ve artık insanlar özel hayatlarını evlerinde dışarıdan gelebilecek sesi önleyerek de sağlamak istiyorlar. Bu duruma el atılmasını istiyoruz” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”