BESİCİ İTHAL ARPA KUYRUĞUNDA

BESİCİ İTHAL ARPA KUYRUĞUNDA

BESİCİ İTHAL ARPA KUYRUĞUNDA
Bu içerik 225 kez okundu.
Advert

Kurtalan'da besiciler, “.piyasa da yem fiyatları çok pahallı  İthal arpa imdadımıza hızr gibi yetişti” diye konuştular.
PİYASADA YEM FİYATI ARTINCA
Kurak bir mevsiminin geride kalmasıyla zor günler geçiren hububat ekicisinin gözü 'kuraklık destek' primine çevrilirken, sanayi yeminde fiyatlar besiciyi zora soktu. Mersin'den kamyonlarla KUrtalan TMO Şube Müdürlüğü'ne getirilen ithal Arpayı almak için araçlarıyla kuyruğa giren besiciler, ayda 5 bin ton ürün 10 bin tona çıkarılmasının gerektiğini söylediler. Buğday da olduğu gibi Arpa'da da yaşanan verim kaybı yüzünden ithal Arpa'nın tek umutları haline geldiğini belirten bazı besiciler, “50 Kiloluk yem fiyatı 140 lira. Yem yerine aldığımız ithal Arpanın tonu ise 2000 lira. Mecburiyetten ithal Arpaya yöneldik” dediler.

BESİCİLER; “AYDA 9 BİN TON ÜRÜN YETMİYOR”
Kurtalanlı besiciler, şunları kaydettiler: “KurtalanTMO'ya getirilen ithal Arpa'nın ayda 5 bin tonla bizi ziyadesi ile mutlu ettti.  
Devletin yapmış olduğu  bu girişim ile  arpa konusunda yeterince istifade edebiliyoruz Gecen Kurtalan Tmo Müdürlüğüne getirelen 5 bin ton arpa'nın 3.,5 bin tonu satılmış durumda  yetkililerden aldığımız bilgilere göre  sadece kurtalan ile sınır olmaksızıızın Siirt Merkez ,Pervari,Baykan,Eruh ve tüm ilçelere  Arpa dağıtımını gerçekleştiriyoruz yakın zaman için de 8 bin ton daha Kurtalan TMO şübemiz getişrelecek olan arpanın besicileri ziyadesi ile mumnun edecektir  denildi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”