Çiftçilerimize Kuraklık Desteği

Çiftçilerimize Kuraklık Desteği

Çiftçilerimize  Kuraklık Desteği
Bu içerik 198 kez okundu.
Advert

Çiftçi Kayıt Sistemine  Kayıtlı Olan Çiftçilerimize  Kuraklık Desteği

Desteklemeden Yararlanmak İsteyenler Herhangi Bir Başvuru Yapmayacaklardır.

 2021 yılında Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olarak kuru şartlarda hububat ve baklagil üretimi yapan ve iklimsel faktörlere bağlı olarak gerçekleşen yetersiz yağış nedeniyle Bakanlıkça belirlenen tarım havzalarında % 30 ve üzeri verim kaybı yaşayan çiftçilere, bir defaya mahsus olmak üzere 30 TL ile 100 TL arasında dekar başına destekleme ödemesi yapılacaktır.

Karar, yem bitkisi amacıyla ekilenler hariç, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olarak kuru şartlarda ekilen arpa, buğday, çavdar, tritikale, yulaf, mercimek ve nohut ürünlerini kapsamaktadır. Destek Ödemeleri, Tarım ve Orman Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerince ÇKS’ye göre oluşturulacak icmaller esas alınarak Ziraat Bankası aracılığıyla yapılacaktır.

            Destekleme uygulamasında 2021 yılı ÇKS kayıtlarının esas alınması nedeniyle çiftçilerimiz desteklemeden yararlanmak için herhangi bir başvuru YAPMAYACAKLARDIR. Ancak desteklemeden yararlanmak istemeyen çiftçilerimizin Tarım ve Orman Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Destelemeden Faydalanmak İstemeyenler 08 Ekim 2021 Tarihine Kadar Başvurmaları Gerekmektedir.

Kuraklık desteklemesinden faydalanmak istemeyen çiftçilerin bu desteklemeden yararlanmak istememeleri halinde, taleplerini il/ilçe müdürlüklerine yazılı olarak 8 Ekim 2021 tarihine kadar bildirmeleri gerekmektedir.

2021 üretim yılı Hububat Baklagil Fark Ödemesi destekleme uygulamalarına esas il/ilçe minimum ve maksimum verim değerleri belirlenirken il/ilçe tahkim komisyonları tarafından tespit edilerek karara bağlanan verim kaybı oranlarının il/ilçe minimum ve maksimum verim değerlerinden düşüleceğinden çiftçilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için il ve ilçe müdürlüklerinden konu ile ilgili detaylı bilgi alabileceklerdir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”