Kurtalan Otogarında Yoğunluk

Kurtalan Otogarında Yoğunluk

Kurtalan Otogarında Yoğunluk
Bu içerik 286 kez okundu.
Advert

Siirt-Kurtalan Şehirlerarası Otobüs otogarları son ayların en yoğun günlerini yaşıyor. Yöresel ürün sevkiyat yoğunluğunun yaşandığı otogarda birçok otobüsün bagaj kısmında yer kalmazken yolcu koltukları ise aynı ilgiyi görmüyor.

Yaz ayların bitimine doğru bin bir türlü emekle yaptıkları yöresel ürünlerini başka illerde bulunan akrabalarına gönderen birçok Kurtalan’lı, sevkiyat işini şehirlerarası otobüslere bıraktı. Hava yolu ile yolculuk yapan Kurtalanlılar, uçaklarda ki sınırlı bagaj uygulaması nedeniyle kuru üzüm, pekmez, pestil, fıstık, peynir, gibi yöresel ürünlerini otobüs firmaları aracılığıyla ile gidecekleri yere bir gün öncesinde gönderiyor. Kurtalan şehirlerarası otogarda oluşan yöresel ürün sevkiyatı yoğunluğu nedeniyle birçok firmaya ait olan otobüslerin bagaj kısımlarında yer bulmak iyice zorlaştı.

KISA MESAFE DIŞINDA YOLCU BULMAK ÇOK ZOR

Son zamanlarda kargo şirketleri gibi bagaj taşıdıklarını belirten otobüs firmaları, genel olarak kısa mesafe yolcu taşımacılığı dışında önemli derecede işlev kaybı yaşadıklarını ifade etti. Otobüs firma yetkilileri “Son yıllarda her yaz ayı bitiminde aynı yoğunluğu yaşıyoruz. Genel olarak yolcu sayımız az olmasına rağmen bagaj kısımlarımız ise yüzde 100 dolu oluyor. Batı illerinden memleketine gelen birçok Kurtalan’lı, burada kendi fıstığını, üzümünü, pekmezini ürettikten sonra bunların sevkiyatı için diğer ulaşım araçları ya da kargo yerine otobüsleri tercih ediyorlar. Bundan dolayı yoğunluk içindeyiz.” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”