SİİRT ÜNİVERSİTESİ’NİN YATIRIMLARI TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK!..

SİİRT ÜNİVERSİTESİ’NİN YATIRIMLARI TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK!..

SİİRT ÜNİVERSİTESİ’NİN YATIRIMLARI TÜRKİYE’DE BİR İLK OLACAK!..
Bu içerik 189 kez okundu.
Advert

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, üniversitenin emin adımlarla yatırımlarını sürdürdüğünü belirtti. Üniversitenin her akademik yılı başında geleneksel hale getirdiği basınla buluşma toplantısında konuşan Prof. Dr. Şındak, üniversitenin gelişimi ve yatırımları hakkında bilgi verdi.

Kezer Kampusunda gerçekleştirilen toplantıda, tarım ve hayvancılık alanında ihtisaslaşma yolunda önemli adımlar attıklarını ve bu alanda gerçekleştirmekte oldukları payetleme tesisi ile hayvan hastanesinin ülke genelinde önem kazanacak yatırımlar olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Şındak, Ulusallaşma hedeflerine ulaştıklarını ve 16 bin civarında olan öğrencilerin 3 binin yabancı uyruklu olduğunu belirtti.

Ekibiyle 1 yıldır görevde olduğunu ve bunun pandeminin etkisinde geçtiğini belirten Rektör Prof. Dr. Şındak, “ Siirt’i bir ailem gibi görüyorum. Buraya hizmet etmek, aileme hizmet etmek oluyor. Bizim 600’ün üzerinde bir akademik personelimiz var. Üniversitemiz artık küçük bir üniversite değil. Devasa bir üniversite ve kendi bölge üniversitelerine fark atacak seviyede gelişmeler ortaya koydu. Bir karaktere sahip oldu. Uluslararasılaşma anlamında hedefimiz olan yüzde 20’ye ulaştık. 3 bin yabancı uyruklu öğrencimiz var.

Bir yandan da akademik sürecimizi geliştiriyoruz. Gerek ön lisans, lisans, lisansüstü programlarıyla farklı gelişimler sergilemek istiyoruz. Pandemide öğrencilerin yokluğunu fırsata çevirip farklı gelişim süreçleri ortaya koyduk. Şuan 10 fakültemiz, 4 enstitü, 3 yüksekokulu, 6 meslek yüksekokulu,  20’den fazla araştırma merkezimiz mevcuttur. Üniversitemizin yol haritasını çizdik, tarım ve hayvancılık şu anda üniversitemizin karakteri budur. Bunun için 6 milyon nakit harcandı. Beklemekte olan 2 milyon TL de var. Sadece bu alanlarda gelişim ve bölgesel katkı sunmak üzere hazırlanmış projeleri desteklemek için bize maddi kaynak sunulmaktadır.  Tıp fakültesi konusuna gelince, bizlerde bunu önemsiyor ve bununla ilgili bir takım gelişmeler sağladık. Onları zaten projelendirme aşamasında iken beraber görüşmüştük ve şuanda ihaleye çıkma aşamasındayız. Cumhurbaşkanlığından haber bekliyoruz. Tıp fakültesi morfoloji binasının yapımı için haber gelir gelmez ihaleye çıkacağız.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”