Kurtalan Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Fahiş Fiyat Denetimi

Kurtalan Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Fahiş Fiyat Denetimi

Kurtalan Belediyesi Zabıta Ekiplerinden  Fahiş Fiyat Denetimi
Bu içerik 199 kez okundu.
Advert

Zabıta ekipleri, marketlerde rafları dolaşıp etiketleri inceleyerek fahiş fiyat artışı, gramaj eksikliği, etiket denetimi yaptı. Marketlerde gerçekleştirdiği denetimler ile vatandaşların mağduriyetinin de önüne geçen Belediye zabıta ekipleri, marketlerin vatandaşlara ürünlerini fahiş fiyattan satarak vatandaş üzerinden haksız kazanç elde etmemesi için ürünün yer aldığı reyonda fiyat etiketinin olup olmadığını denetliyor.
Kendi sorumluluk sahalarında ekiplerin gün ve saat belirlemeden ani denetimler yaparak haksız ve fahiş fiyat uygulamasının önüne geçmeye çalıştıklarını belirten Kurtalan Belediye ekipleri , son zamanlarda fahiş fiyat artışları nedeniyle zabıta ekiplerinin marketlerde denetimlerini sıklaştırdığını söyledi. Kaymakam Belediye Başkan V. Çağlar Tekinyaptığı açıklamada, “Kurtalan Belediyesi olarak zabıta ekiplerimiz sorumluluk sahamızdaki marketlerde denetimlerini sıklaştırdı. Özellikle son günlerde kamuoyunda büyük tepkilere neden olan fahiş fiyat uygulamaları nedeni ile Kurtalan Belediye zabıta ekipleri denetimlerini daha da sıklaştırarak olası haksız kazancın önüne geçmek için çalışmalarına devam ediyor. 
Belediey zabıta ekiplerimiz tarafından yapılan denetimlerde ortaya çıkan bir fahiş fiyat uygulaması var ise gerekli tutanakları tutarak, Ticaret İl Müdürlüğüne sevk ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”