KİMİN GÖNLÜ YANIYORSA YANSIN

KİMİN GÖNLÜ YANIYORSA YANSIN

KİMİN GÖNLÜ YANIYORSA YANSIN
Bu içerik 106 kez okundu.
Advert

Allah mühlet verir ama ihmal etmez. Ukrayna, 2001 yılında Iraka 5000 asker gönderdi ve yıllarca kaldılar. Hangi katliam ve zulümleri yaptılar bilmiyorum. Ancak piknik için gitmemişlerdi. Bugün haberleri seyrederken onların şehirlerinin bizim şehirlerimize benzemeye başladığını gördüm.

Zalimin biri Mazlum birini dövüyor ve atınıda gasp ederek gidiyor. Mazlum adam, zalimin arkasından, 70 yıl sonra bile olsa Allah benim hakkımı senden alır diyerek söylüyor. Mazlum adam yürümeye başlıyor ve yolun ortasında zalim adamı yere uzanmış görüyor. At onu düşürmüş ve boynu kırılmış bir halde son nefesini vermeye çalışırken mazlum adama, 70 yıl sonra bile olsa Allah benim hakkımı senden alır diyordun lakin hemen aldı deyince, mazlum adam bu daha önce yaptığın zulümlerin karşılığıdır. Benim hakkım arkadan geliyor der.

Filistinli gencin İsrailin katliamlarını destekleyen Yahudi asıllı Ukrayna cumhurbaşkanına, bir gün Rusya uçakları şehirlerinizi bombaladığı zaman belki bizi anlarsınız sözü aklıma geldi. Ama kafirlerin bizi anlayacağını tahmin etmiyorum. Bizim insanlarımızı öldürmeye ve memleketlerimizi yağmalamaya gelenler hiç bir zaman bizim için üzülmezler ve anlamazlar. Ukraynalıları misafir olarak kabul eden batılı devletler, orada okuyan Afrikalı öğrencileri kabul etmiyorlar. Mecburen aldıkları zaman bile farklı muamele ediyorlar. Türkiyedeki bazı tv spikerleri Suriyeliler için mülteci derken Ukraynalılar için ikinci vatanlarına geldiler diyorlar. Avrupa ülkeleri ve Amerika Ukraynalıları gülerek karşılarken diğer memleketlerden gelenleri patlattıkları botlarla denizde boğduruyorlar. Ondan sonra gelin beraber Ukraynalılar için ağlayalım ve üzülelim diyorlar. Ya hepsine aynı davranalım yada herkes kendi tarafına üzülsün. Bizden görünüp onlara üzülenler ise saflarını seçmekte serbesttirler.

#Libya 500 Bin Ölü

#Sudan 700 Bin Ölü

#Irak 1.2 Milyon Ölü

#Yemen 900 Bin Ölü

#Suriye 1,7 Milyon Ölü

#Afganistan 2,5 Milyon Ölü

#Bosna Hersek 1 Milyon Ölü

#Filistin'liler 74 Yıldır Öldürülüyorlar.

Haber kanalları 24 saat canlı yayın yapıyorlar. Irak, Suriye, Libya, Filistin, Afganistan ve Yemendeki katliamları bazen haber saatında veriyorlardı.

Muhammed Günay

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”