DÜNYA SAVAŞI Prof. Dr. Abdullah ÜNALAN

DÜNYA SAVAŞI Prof. Dr. Abdullah ÜNALAN

DÜNYA SAVAŞI              Prof. Dr. Abdullah ÜNALAN
Bu içerik 105 kez okundu.
Advert

ABD III. Dünya Savaşı’nı çıkarmak istiyor. Zira sömüreceği, işgal edip el koymak istediği rant kaynağı pek bir ülke kalmadı. Suudi Arabistan başta olmak üzere sömüreceği diğer Arap ülkeleri zaten kendiliğinden istediklerini veriyorlar. Trump’un bir ziyaretiyle Kral Selman 10 milyar dolar cebine koyup uğurlamadı mı?

Rusya-Ukrayna savaşının kendilerinin bir planı olduğunu Biden TV ekranlarında açıkladı. Amacı ‘Putin’in saldırgan’lığını dünyaya göstermekmiş. Oysa Rusya ABD’nin onda biri kadar saldırgan, sömürgeci, işgalci ve katil değildir. Bütün dünyayı fitne ve fesatla karıştıran ‘büyük şeytan’ ABD’dir.

Bugün bütün dünya Rusya’ya karşı tek yumruk haline gelmiş. Niçin? Sebeb Ukrayna’ya saldırılmak mıdır? Kesinlikle hayır! Savaş, İsrail’in AB/D kanalıyla ortaya koyduğu bir projenin sonucudur. Ukrayna lideri Volodimir Zelenski’yi Ekrem İmamoğlu’na benzetiyorum. Hiçbir özelliği olmayan İmamoğlu nasıl birden 20 milyonluk İstanbul BB Bşk.’ı yapıldıysa, bir Yahudi komedyen olan Zelenski de öyle Ukrayna Cumhurbaşkanı yapıldı. Tepeden inme.

Zelenski, geldiğinden beri Rusya’nın burnu dibinde Yahudi/ABD kuklası bir devlet oluşturmak için uğraşıyordu. İşi-gücü, NATO’ya gireceğini, ABD’nin müttefiki, AB’nin üyesi, Avrupa’nın bir parçası olacağını vb. kararlarla Rusya’yı tahrik edip duruyordu. Böyle bir devlet, Rusya için gerçekten bir tehdit oluşturur.

Türkiye’nin, komşusu Suriye-Irak topraklarında ABD kuklası bir Kürd devletinin kurulmasına karşı çıkmasının gerekçeleri neyse, Rusya’nın da gerekçeleri odur. Masum Ukrayna halkı ölmüş, göçmen olmuş, çoluk-çocuk perişan halde yollarda sürünmüş kukla Yahudi Zelenski ve AB/D’nin umurunda mı?

Müslüman göçmenlere sınırlarına demirden sur çekenler, Hristiyan Ukraynalılara ardına kadar kapılarını açtılar. Ülkelerinin hemen girişinde onlara her türlü hizmeti hazırlayıp veriyorlar. Aylan bebeğe gıkı çıkmayanlar Ukraynalı bebekleri bağırlarına basıyorlar. Basmasınlar demiyorum, bu bir insanî sorumluluktur; ancak bu sorumluluğu din, cins, ırk ayırmadan yapsınlar. Denizlere döktükleri, giysilerini çıkarıp soğukta ölüme terkettikleri Suriyelilere de Afganlara da…kucaklarını açmasalar bile sınırlarını açsınlar.

İslam dünyası liderlerinin beyinlerine de ambargo konulmuş ve düşünmeleri engellenmiştir. Mercimek kadar hür akılları, vicdanları, samimiyetleri olsaydı AB/D’nin Ukraynalılara karşı takındığı tavırdan ibret alır, kendilerine gelir, asıllarına döner ve ittifak yollarını ararlardı.

Keşke İslam Dünyası, Üstad Bediüzzaman’ın şu tesbitini kendine düstur edinseydi:

"Bizim düşmanımız cehalet, zaruret, ihtilaftır. Bu üç düşmana karşı sanat, marifet, ittifak silahıyla cihad edeceğiz."

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”