İTFAİYEDEN MİNİKLERE YANGIN EĞİTİMİ

İTFAİYEDEN MİNİKLERE YANGIN EĞİTİMİ

İTFAİYEDEN MİNİKLERE YANGIN EĞİTİMİ
Bu içerik 108 kez okundu.
Advert

Kurtalan Belediyesi, bir yandan İlçenin çehresini değiştirecek olan dev projelerine devam ederken biryandan da toplumsal alanda her yaştan vatandaşın bilinçlendirilmesi noktasında sosyal belediyecilik örneklerine yenilerini ekliyor.

Kaymakam/Belediye Başkanı Çağlar Tekin’in talimatıyla ilçe ve köylerde orman yangınlarına karşı eğitimler veren itfaiye müdürlüğü, bu kez Kurtalan İlçesine bağlı Gözpınar Köyü Anaokulu'nda eğitim gören minik öğrencilere uygulamalı olarak yangın eğitimi verdi. Ziyarette çocuklara yangın, itfaiyecilik ve itfaiyeyi tanıtan ekipler,   olası bir yangın anında neler yapmaları gerektiği konularında bilgi verdi. Yangına müdahale ekipmanlarını da çocuklara tanıtan ekipler, ayrıca yangından korunma yöntemleri, itfaiyenin önemi ve görevlerini anlattı.

 

Kurtalan İlçesine bağlı Gözpınar Köyü Anaokulu'nda eğitim gören minik öğrencilere uygulamalı olarak yangın eğitimi veren Kurtalan Belediyesi  İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, öğrencilere itfaiye araçları, yangın söndürme ve kurtarma çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Minik öğrencilere zor durumda kaldıklarında acil durumlardaki ortak numara olan 112’yi mutlaka aramaları gerektiği söyleyen itfaiye ekipleri, yangın anında neler yapılması gerektiğini, kurtarma çalışmasının nasıl yapıldığını ve itfaiye araçlarının özelliklerini hakkında da minik öğrencileri bilgilendirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”