YAYLALARA ÇIKIŞLAR SERBEST OLACAK, ARTIK GÜVENLİK ENGEL OLMAYACAK

YAYLALARA ÇIKIŞLAR SERBEST OLACAK, ARTIK GÜVENLİK ENGEL OLMAYACAK

YAYLALARA ÇIKIŞLAR SERBEST OLACAK,  ARTIK GÜVENLİK ENGEL OLMAYACAK
Bu içerik 138 kez okundu.
Advert
Bu ilk bahar ve yaz mevsiminde yaylalara çıkışlar serbest olacak. 
Son yıllarda  güvenlik gerekçesiyle yaylalara çıkışlara konulan kısıtlamalar terörün neredeyse bitmle noktasına gelmesi nedeniyle bu yıl konulmayacak. 
 
Siirt Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali İlbaş bu konuyu İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoyla görüştüklerinie ve bu müjdeyi bu görüşmede aldıklarını belirtti.
Yalnız Siirtte bir milyon 200 bini aşkın küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapıldığını belirten İlbaş”1 milyon 200 bini ilimizde olmak üzere bölgemizde çok sayıda  koyun ve keçi yetiştiriciliği yapılıyor. 
Bunlar halen göçebe hayatını sürdüren vatandaşlarımız tarafından yetiştiriliyor. Bu vatandaşlarımız ilkbahar aylarından sonbahar mevsiminin başladığı zamana kadar yaylalarda  bu hayvanların beslenmesini sağlıyorlar. 
Son 40 yıldan beri bölgemizde meydana gelen terör olayları nedeniyle yaylalara çıkışlarda  güvenlik güçlerimiz tarafından yaylalara çıkışlarda zorunlu olarak bazı kısıtlama ve yasaklamalar getiriliyordu.
 Ancak şükürler olsun terörün bitme noktasına gelmesi nedeniyle  bu yasaklamalar birer birer kalkıyor.
 Birlik olarak bu konuyu İçişleri Bakan Yardımcımız  Sayın  Mehmet Ersoy ile görüştük ve müjdeyi kendisinden aldık.” Dedi.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”