BU SAVAŞIN GALİBİ KİM

BU SAVAŞIN GALİBİ KİM

BU SAVAŞIN GALİBİ KİM
Bu içerik 137 kez okundu.
Advert
Uzun süredir Amerika ve batılı dostları Müslüman ülkelerin kanını, malını emerken hep istifade eden ve galip gelen bu zalimler olmuşlardır.
Son 3 yıldır Müslüman ülkelerde elde edebilecekleri yeni kazanımlar yok. Zaten kurmuş oldukları hükümetlerle, bu ülkelerin bütün yeraltı ve yer üstü zenginliklerini kendi şirketlerinin yaptığı anlaşmalarla kendi ülkelerine götürüyorlar. Son dönemde Covid-19 hastalığının verdiği sıkıntılar sonucunda Müslüman ülkelerde döktükleri kanlar yavaşlama dönemine girdi. Hatta bitti diyebileceğimiz bir noktaya geldi. Avrupa ülkeleri ise bu dönemde maddi imkanlarını bu hastalıkla mücadelede ve vatandaşlarına imkanlar sunma da kullandılar. Avrupa ile Amerika arasında bir soğuma ve Amerika'ya ihtiyaç duymamaya başladılar. Rusya'dan da kendilerine herhangi bir tehdidin olmadığını düşünerek silahlanma gereğini düşünmediler. Amerika ise bu son dönemlerde silah satamadı.
Diğer taraftan komşuları ile yeni Ticaret anlaşmaları yapmak istiyordu. Venezuella gibi Zengin Petrol yataklarına sahip olan ve yıllardır düşmanlık beslediği Bu ülkenin Petrolunu çok ucuz bir fiyat ile alma yoluna girdi. Bunu da Avrupalı dostlarına pahalı bir şekilde satması gerekiyordu. İşte bu devrede Ukrayna'yı Rusya'ya karşı sahaya sürdü. Ukraynanın askeri gücü yok denilecek kadar azdı. Rusya, ilk etapta hava gücünü yok edip havaalanlarını kullanılamaz hale getirdi. ABD ona yardım edeceğine dair söz verdi. Bütün hayatı tiyatro ile geçen ve bu savaş esnasında bile tiyatro gösterisi yapan Yahudi Ukrayna Devlet Başkanı Show yapıp Rusya'yı Amerika'nın isteğiyle kendi üzerine saldırttı. Amerika Ukrayna'ya ciddi bir yardım yapmadığı gibi NATOnunda Ukrayna'ya yardım etmesini engelledi. Rusya Ukraynalıları önüne katıp Avrupa ülkelerine gönderdi. Birkaç füzede Polonya sınırındaki NATO terör kampına yollayınca, Amerika silahlarını Avrupa ülkelerine satmaya başladı. Artık Amerika Rusya ile Avrupa ilişkilerini kesince, Rusya'yı Avrupa'ya karşı büyük bir tehdit göstererek onlara büyük miktarlarda silah satmaya başlayacak. Almanya 100 milyar dolar savunma için para ayırdı. Diğer Avrupa ülkeleri de silahlanma yarışına girecekler ve hepsini Amerika'dan alacaklar. Diğer taraftan Amerika'nın ele geçirdiği ucuz Petrol ve doğalgazı yüksek fiyattan Avrupa ülkelerine satacak.
sonuç olarak Amerika hiçbir zarar görmeden hem Rusya'nın ekonomisini altüst etti hem gücünü Ukrayna'da azalttı hem de Avrupa'ya ve diğer ülkelere büyük miktarlarda silah satacak. Ayrıca parası diğer paraların karşısında değer kazandı. Hatta Euro nun karşısında bile değerlendi yani bu savaşın galibi ABD oldu.
Erbîlê atılan füzeler inşallah Amerîkayı tekrar bölgeye geri getirmek için olmasın. Ortadoğu savaşlardan uzak durmalı. İsraili yok etmek istiyorsak, Filistin, Lübnan ve Suriye topraklarına yerleşin ve oralardan saldırıya geçip siyonizmi yok edin.
Muhammed Günay
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”