DÜNYA KAYBEDER

DÜNYA KAYBEDER

DÜNYA KAYBEDER
Bu içerik 111 kez okundu.
Advert
Her savaş, karar verici siyasîler dışında herkes için bir dramdır, acıdır, ızdıraptır, gözyaşıdır, göçtür, perişan olmaktır. Bugün Ukrayna halkının yaşadığı budur. Bu gibi durumlarda bizim için önemli olan insandır. Allah pek çok konuda ‘inancı’ değil ‘insan olmayı ön plana çıkarmaktadır. ‘Biz insanı mükerrem/onurlu/değerli kıldık’ ayetinde de vurguladığı ‘mü’minler’ değil, hangi din, inanç ve ırka mensup olursa olsun insandır. Bu nedenle Ukrayna halkı için üzülüyor ve bir an önce bu vahşete son verilmesini istiyoruz.
Rusya’nın Afganistan’ın, Suriye’nin, Çeçenistan’ın işgaline ses çıkarmaz, kılını kıpırdatmazken; mültecilere bütün kapılarını kapatır ve onları göz göre göre ölüme sürüklerken Ukraynalı mültecilere bağrını açmış; onları evlerine alanlara aylık 350 Sterlin destek vereceklerini; beş yıla kadar ülkelerinde kalabileceklerini deklere eden Batı münafıklığını bir daha göstermiştir.
Rusya bir cani ise başta AB/D ülkeleri olmak üzere Batılılar ondan daha canidir. ‘el-küfrü milletin vahidetün/küfür tek millettir’ gerçeğiyle bu canilik tarihin bütün devrelerinde görülmüştür. Irak’ın, Libya’nın yerle bir edilişini daha dün yaşadık. Suriye dramı hala devam etmektedir.
Rusya-Ukrayna savaşında Rusya’nın kaybetmesi halinde dünyanın kaybedeceği düşüncesindeyim. Zira bu savaşı çıkaran Rusya değil ABD’dir. ABD, en güçlü rakibi olan Rusya’yı saf dışı bırakarak bütün dünyayı kontrolü altına almak ve hiçbir rakip bırakmadan zalimce sömürmek istemektedir. Bu amacı için şimdiye kadar kullandığı terör örgütleri yerine lider Zelenski ve Ukrayna devletini kullanmıştır. Bu savaşın gerçek suçlusu AB/D’nin oyununa gelen ve iktidara geldiğinden beri AB/D’nin silahşörlüğünü yaparak Rusya’yı tahrik ve tehdit eden Yahudi Zelenski’dir. Zelenski’nin lideri olduğu Ukrayna 30 yıllık geçmişi, devlet geleneği olmayan; nüfusunun %40 Rus, %20’si Rum-Ermeni, ancak %40’ı Ukraynalı olan bir ülkedir. Dünyanın ikinci süper gücü olan Rusya’ya karşı girişeceği savaşı peşinen kaybedeceğini bilmiyor muydu ki ülkesini ve halkını bile bile felakete sürükledi.
ABD, NATO’nun kendi oyuncağı olduğunu ve kendisi istemedikçe bir işe yaramadığını ortaya koydu. Zira NATO Rusya karşısında paspas oldu. Önce ötüp-tuttu, iş ciddiye binince kafasını kuma soktu. Zelenski ise kahraman olmak için hala direniyor. Yarın İsrail/ABD’nin bir kuklası olarak Ukrayna’yı harap ettiği ortaya çıkarsa, Ukrana halkı tarafından hain ilan edilmesi bile işten değildir.
Türkiye tarafsız kalmakla bu gerçeği görmüş ve ABD şakşakçılığına soyunmamakla isabet etmiştir.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”