GENÇLER ROBOTİK KODLAMA ÖĞRENİYOR

GENÇLER ROBOTİK KODLAMA ÖĞRENİYOR

GENÇLER ROBOTİK KODLAMA ÖĞRENİYOR
Bu içerik 91 kez okundu.
Advert

Kurtalan Milli Eğitim Müdürülüğü, gençler için geleceğin dili ve mesleği olarak gösterilen Robotik Kodlama Kursu ile, kodlama ve basit yazılım eğitimi vererek gençlerin teknoloji ve yazılımla tanışmasını sağlıyor.
Kurtalan İlçe Milli Eğitim Müdürü  Faysal Polat ; Eğitime her zaman destek veriyoruz, gençlerin 'de bilimsel ve teknolojik çalışmalara katılmasına katkı sağlamaya devam edecez dedi. 
Eski Öğretmen evin'de acılan  Bilim Merkezi'nde açılan kursta gençlere sorun çözme, takım duygusu kazanma, geliştirme ve analitik düşünme gibi pek çok alanda beceri kazandıracak olan, 'Robotik Kodlama eğitim programı sunuluyor yeni nesil yazılımcılarının yetişmesine de olanak sağlanıyor. 
Robotik Kodlama Eğitimi sayesinde gençler algoritma oluşturmadan, 3D çizim tasarlamaya kadar, lego setleri ile programlamadan, bilgisayar kullanımına kadar birçok alanda kendini geliştirerek yazılım dünyasına giriş yapıyor.
Robotik Kodlama kursunu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysal Polat, kurstaki gençlerle ve eğitmenleriyle bir süre sohbet edip eğitimler hakkında bilgi aldı.
 Polat gençlere, “Bizim amacımız bu bilim merkezini kurarken de gençlerin burada faydalanıp teknolojiyle ve bilimle tanışmasıdır.
 Geleceği teknoloji ve yazılım şekillendirecek ve biz de bu alanlarda kendini yetiştirmek isteyen gençlere yardımcı olmalıyız. İnşallah bu robotik kodlama kursu gençlerimiz teknolojiyle daha fazla uğraşacak, kullanımından ziyade üretim anlamında da yetiştirileceklerdir. Tüm gençlerimize derslerinde, eğitimlerinde başarılar diliyorum” diyerek onların istekli ve azimli olmaları durumunda gençlerin her zaman yanında olduklarını ifade etti.Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren İlçe MEM POLAT ve Şube Müdürü OK kurstan ayrıldılar.  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”