Türk Kızılaydan Köy Okullarına Kıyafet Yardımı

Türk Kızılaydan Köy Okullarına Kıyafet Yardımı

Türk Kızılaydan Köy Okullarına Kıyafet Yardımı
Bu içerik 92 kez okundu.
Advert

Türk Kızılay tarafından hazırlanan ve içinde kıyafet bulunduğu koliler, köy okullarındaki öğrencilere dağıtılıyor.
Türk Kızılay'ı Siirt Şubesi tarafından Aksöğüt İlk/Ortaokulu öğrencilerine kıyafet yardımı yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysel POLAT, Şube Müdürü Abdurrahman KARDAŞ' da okulu ziyaret ederek yaptıkları yardımlardan dolayı KIZILAY çalışanlarına teşekkürlerini iletti. 
Türk Kızılay Siirt Kızılay olarak yürüttüğümüz bir proje. Almış olduğumuz bağışları Milli Eğitim Bakanlığı koordinesiyle ihtiyaç sahibi köy okullarına dağıtıyoruz. Bu kıyafetleri  çocuklarımıza sadece kıyafet içerisinde hediyeler getirmedik, içerisini mutlulukla doldurup çocuklarımızla buluşturduk. Bu kampanya kapsamında bağışçılarımızdan almış olduğumuz emanetleri bu yıl köy okulunda öğrenim gören 4 bin çocuğumuza, içlerine sevinç, mutluluk ve gönüllülük katarak ulaştırmış bulunmaktayız."
Türk Kızılay Kurtalan şübe Temsilcisi Tacettin Lale Aksöğüt köyünde öğrencilere kampanya kapsamında ulaştıklarını dile getirerek, "Çocuklara gönüllülüğü de aşılıyoruz. Türk Kızılay olarak afet, beslenme ve aileye yönelik projelerin yanında eğitime de çok büyük destekler veriyoruz. Bu desteklerimiz artarak devam edecektir." diye konuştu. İlçe MEM POLAT, Şube Müdürü KARDAŞ, Okul idaresi ve KIZILAY çalışanları ile hatıra fotoğrafı çektirerek okuldan ayrıldılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”