Tillo Belediyesinden Dev Proje! 120 Kişi İstihdam Edilecek

Tillo Belediyesinden Dev Proje! 120 Kişi İstihdam Edilecek

Tillo Belediyesinden Dev Proje! 120 Kişi İstihdam Edilecek
Bu içerik 158 kez okundu.
Advert

Tillo Belediyesi tarafından yürütülen proje çerçevesinde, Siirt Organize Sanayi Bölgesine kurulan santralde 12 Megavat gücünde elektrik üretilebilecek. 

Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, “Siirt Organize Sanayi Bölgesinde 12 Megavat gücünde elektrik üretebilecek Biyokütle Enerji Santrali projesi hazırladık ve bunun 1 Megavatını tamamladık.” dedi.

 

“Memleketimizin en büyük sosyal vakalarından biri olan işsizliği engellemek için Tillo Belediyesi olarak projelerimize devam ediyoruz. İşsizlik göçünü engelleyip insanları kendi memleketinde tutabilmek için çalışmalara devam ediyoruz." Dedi.

Aydın, şöyle devam etti:  “Bu anlamda projelerimizden en büyüğü Biyokütle Enerji santrali, Siirt Organize Sanayi Bölgesinde 12 Megavat gücünde elektrik üretebilecek bir proje. Bunun 1 Megavatını tamamladık.” 

“Pandemiden dolayı, dünyadaki para transferlerinden kaynaklı bir gecikme oldu ama inşallah bu sorunun çözüm yolunu bularak projemizin tamamını bitireceğiz.” İfadelerini kullanan Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Proje alanında 120 kişiye istihdam sağlayacak ama orada kullanacağı yakıt sayesinde ilimizde bulunan çiftçiye müthiş bir katkı sağlayacak. Bu sayede dolaylı yollardan 2500 aileyi ilgilendiren proje olacak."

Biyokütle Enerji Santrali’nin hem belediyeye hem de çiftçilere kazanç sağlayacağını belirten Aydın, “Çiftçilerimizin atıkları ve çöpleri boşa gitmeyecek yanmayacak, bu çöp ve atıklardan bizim çiftçimiz para kazanacak. Onu bizler yakarak enerjiye çevireceğiz oradan belediye olarak bizler ve halkımız kazanacak. Oradan kazanılan para ile öz bütçemizi güçlendirerek başka projeler hazırlayacağız.” yorumunda bulundu.

Belediye Başkanı Aydın, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Çok ciddi geliri olan bir proje olacak, bizim belediyenin bundan sonra yapacağı bütün projelere yetecek bir bütçeye sahip olacağız. Bizim en büyük arzumuz burada yapacağımız projelerin bütçesinin hazır olması. Burada bütçesi hazır olan projeler yapıldığı zaman çok daha hızlı ve kolay olacak. Ankara’ya gidip bütçe aramak yerine kendi öz bütçemiz ile halkımıza çok daha iyi hizmetler yapacağız.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”