Çarşaf Ve Tesettürü Hedef Alan Karanlık Odaklara Tepki

Çarşaf Ve Tesettürü Hedef Alan Karanlık Odaklara Tepki

Çarşaf Ve Tesettürü Hedef Alan Karanlık Odaklara Tepki
Bu içerik 194 kez okundu.
Advert

Son günlerde özellikle sosyal medya hesaplarından tesettürlü fotoğraf kullanılarak “çocuk kaçıran organ mafyası” şeklindeki paylaşımlara tepki gösteren STK temsilcileri, İslam ve tesettürün hedef alındığına dikkat çektiler.

Provokasyon amacı güdülerek, İslam ve tesettürü hedef alan ve olumsuz algı oluşturmaya yönelik sosyal medya üzerinden yapılan bu tür art niyetli ‘çocuk kaçırma’ paylaşımlarının Van, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kırıkkale’de yaşanmadığını belirten STK temsilcileri, bu paylaşımların dindar olmayan veya dindar insanların üzerinde olumsuz etki bıraktığını belirtti.

 

Özellikle Fısıltı Gazetesinin sokaklarda oluşturduğu korku ve güvensizlik havasının çocukların üzerinde olumsuz etki bıraktığını ifade eden İHH Kadın Kolları Başkanı Fatma Erdemci, çocukların dışarı çıkmaya okula gitmeye ve arkadaşlarıyla dahi oynamaya korktuğunu söyledi.

“BİRİLERİ BÖYLE BİR OYUNU SAHNELEDİ”

Sözde gazetenin organ mafyası adı altında çarşaflı ve tesettürlü kadınların çocukları kaçırdığı algısını yarattığına dikkat çeken Erdemci, “Topluma iki zararı bir arada verilmek isteniyor. Birincisi örtülü kadınlar üzerinden İslam’a zarar verilmeye çalışılıyor. İkincisi de çocuklarımızın özgürce çocukluklarını yaşamayı engellemeye yönelik bir zarar veriliyor. Salgın zaten insanları 2 yıl evlere hapsetti, çocuklar sosyalleşmeyi unuttu. Sokağa çıkmayı, oynamayı, deşarj olmayı unuttular, tam süreç normalleşmeye giderken birileri böyle bir oyun sahnelemeye başladılar.”

Bu algı her ne kadar bilinçsiz, cahilce bir oyun olarak görünse de altında derin planlar, hesaplamalar olduğuna dikkat çeken Erdemci, “Bir örtülü kadının tehlikeli olduğu, çocukların örtülü kadınlardan korunmaları gerektiği, Fısıltı Gazetesi ile çocukların zihnine yerleştiriliyor ve bizim gibi mütedeyyin olmayan ailelerin zihnine yerleştiriliyor. Bu hem tesettürlü kadınlara çok büyük bir zarar veriyor hem de İslam’a bu algı üzerinden zarar veriliyor ve insanların İslam ile olan irtibatlarının zayıflatılması amaçlanıyor. Buna karşı çok uyanık olmak gerekiyor. Emniyet güçlerinden edindiğimiz bilgiye göre böyle bir şey yok. Tamamen uydurma ama ‘çamur at izi kalsın, 90 kişi inanmayacak ama belki 10 kişi inanır’ belki de sadece bir kişi inanacak.” ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”