Tarımda Akıllı Gübreleme Eğitimi Verildi

Tarımda Akıllı Gübreleme Eğitimi Verildi

Tarımda Akıllı Gübreleme Eğitimi  Verildi
Bu içerik 117 kez okundu.
Advert

Gübreleme ile verim ve kalitede beklenen faydanın sağlanmasının temel unsuru doğru gübrenin doğru zamanda ve doğru miktarda kullanılması için il müdürlüğü tarafından Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ek binası toplantı salonunda “Akıllı Tarım Uygulamaları ile Gübreleme ve Sulama” konulu eğitim düzendi. 

Siirt İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün DEMİRHAN, Siirt Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin KARADEMİR ve Siirt ve Kurtalan Ziraat Odaları Başkanı Hüseyin GÜNBAT’ın açılış konuşmaları, İl Müdür Yardımcısı M. Sabri TAN’ın Siirt ilinde gübre birimi çalışmaları hakkında brifing sunumu ile başlayan eğitim Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali ÇULLU’nun moderatörlüğünde Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet ŞENBAYRAM tarafından yapıldı.

            Eğitime Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarımsal Çevre ve Doğal Kaynakları Koruma Daire Başkanlığından Tuncay BURHAN, şube müdürleri, ilçe müdürleri, teknik personel, gübre bayileri ve önder çiftçilerimiz katılım sağlamıştır.

  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”