KURTALAN'DA PEYNİR FİYATLARI 60 TL’DE DURDU

KURTALAN'DA PEYNİR FİYATLARI 60 TL’DE DURDU

KURTALAN'DA PEYNİR FİYATLARI 60 TL’DE  DURDU
Bu içerik 150 kez okundu.
Advert

İlkbahar aylarında 30 Tl den  satılmaya başlanan taze peynirin kilogram fiyatı 60 Tl ye kadar yükseldi ve şimdilik  bu rakamda durdu.

Peynir sezonun buruk geçtiğini belirten peynirciler ”  Geçen sene peynir azdı ama satışı çoktu, Kurtalan'da oturan vatandaşlar peynir alamıyor daha çok dışarıdan gelenler peynir alıyor.” Şeklinde görüş belirtiyorlar

Peynir satıcısı Özçelik ” Şu ana kadar umduğumuz satışı bulamadık. Geçen sene peynir fiyatları 35 TL ye kadar yükseldi ancak satışları çoktu. Bu sene peynir fiyatları pahalı olduğu için kimse alamıyor. Fiyatı 60 TL ye yükselen peynire rağbet oldukça düşük. Geçen sene günlük 1 tona yakın peynir satılırken bu sene 300 kilo zor satıyoruz.  Gelen ürün yüksek fiyatlardan dolayı peynirin satılmamasıyla beraber elektrik ve su faturamızı bile ödeyemiyoruz. Maliyetlerin artmasından dolayı da en çok vatandaşlar etkileniyor. Geçen sene 100 kilo peynir alan bir vatandaşımız bu sene ancak 20 kilo alabiliyor. Kurtalan ilçe merkezindee ikamet eden vatandaşlardan ziyade dışarıdan gelenler peynir alıyor. Kurtalan merkezde oturan vatandaşlar kilo ile peynir almaya başladılar”  Dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”
Vali Hacıbektaşoğlu: “Üniversite Öğrencilerimizin Yanındayız”