SİİRT SAHİPSİZ DEĞİLDİR

SİİRT SAHİPSİZ DEĞİLDİR

SİİRT SAHİPSİZ DEĞİLDİR
Bu içerik 466 kez okundu.
Advert

Ortadoğu gazeteciler cemiyeti başkanı Nihat Aydın’ın mesnetsiz ve gerçek dışı açıklamaları ile Ağrıspor külübü ve külüp taraftarlarına ait sosyal medya hesaplarından ilimiz valisi Sayın Ali Fuat Atik’in şahsına, Siirtli spor sevenlere ve Siirt halkına doğrudan hakaret , küfür ve bedduah içeren paylaşımlar nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

 

Öncelikle belirtmek isteriz ki; Siirt il özel İdare spor- Ağrıspor arasın da , 9 mart 2019 cumartesi günü Siirt Atatürk stadın da oynanan futbol müsabakasın da , Siirt valisi Ali Fuat Atik, büyük bir özveri ile maçın daha  güvenli br ortamda oynanabilmesi için her türlü tedbiri alarak maçın sağlıklı bir ortamda yapılmasına büyük bir katkı ve destek sağlamıştır.

11.11.2018 Tarihin de Ağrı da oynanan Ağrıspor ve Siirt İl Özel İdarespor arasında ki maç takımımızı desteklemek amacıyla protokolde yer alan Siirt Valisi Sayın Ali Fuat Atik, Külüp başkanımız  Hifzullah Canpolat ve diğer yöneticilerimiz protokolde her türlü küfür, hakaret ve şiddete maruz kaldığı zaman başta ağrı valisi, ağrı emniyeti, ve ağrıspor yöneticileri neden sessiz kaldılar? Öte yandan bizim takım sporcuları maçın başından sonuna kadar yine aynı şekilde küfür , hakaret ve şiddete maruz kaldıkların da ağrıspor yöneticileri neden hiçbir tepki göstermediler?

Hal böyle iken Siirtte oynanacak maçın bir hafta öncesin de Ak Parti Belediye Başkan adayı Savcı Sayan ve Ağrıspor yöneticiler tarafından Siirt valisi ve Siirt halkına karşı birlik beraberlik ve kardeşlik  mesajları vermeleri gerekirken , Basın yolu ile halkı Kin, Nefrete ve provokatörlüğe  teşfik ederek kamuoyu oluşturma  çalışmışlardır.

Buı nefret söylemlerine  Ortadoğu Gazeteciler Cemiyeti Genel Genel Başkanı  Nihat Aydın, Ağrı HDP Belediye Başkan Aday adayı ve kendisini Feenerbahçe kongre üyesi olarak tanıtan Yılmaz Üzeyiroğlu da mesnetsiz vegercek dışı açıklamalar ile destek vermişlerdir.

                İlimiz Valisi Sayın Ali Fuat Atik Sirtte oynanan müsabakada olayların büyümemesi için  büyük bir efor ve gayret sarf  etmesine rağmen saha içerisine Ağrıspor yedek külübesindeki yöneticileri Siirt taraftar grubuna yönelik sözlü ve fiili hareketlerde bulunarak, seyircileri tahrik ettikleri  kamera kayıtlarında  bunlar tek tek tespit edilmiştir.

Yukarda açıklandığı üzere, Başta Siirt Valimize, Siirt Halkına ,Ve Siiirtli Sporsevenlerimize, yukarda isimleri zikredilen şahıslar tarafından yapılan Alcakca  hakaret ,küfür ve bedduahlarını esefle lanetliyoruz.

                Ayrıca taraftar derneğimiz tarafından sosyal medya  üzerinden yalan, gerçek dışı haber ve hakaretler tespit edilmiş , Siirt Cumhuriyet Başsavcılığına suc duyurusunda bulunulacaktır. 7 den 70 e tüm Siirt halkı Valisinin her zaman yanındadır KAMUOYUNA SAYGIYLA SUNULUR

1969 SİİRTSPOR TARAFTARLAR DERNEK BAŞKANLIĞI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX