Bir Musibet Bin Nasihatten İyidir

Bir Musibet Bin Nasihatten İyidir

Bir Musibet  Bin Nasihatten İyidir
Bu içerik 472 kez okundu.
Advert

Bütün işler Erdoğan’ın karizmatik yapısı üzerinden yürüyor 
Sayın Erdoğan´ın işi zor.
 Etrafı, beklenmeyen sürprizler ile çark edecek kişilerle dolu. 
Reis’in gölgesinde nemalananların çoğu; halkta bıkkınlık, nefret oluşturmuş; sessiz çoğunluğun umudunu kırmış ve kırmaktadır.

Kimilerinde “liyakat yok, duruş yok, omurga yok, vefa yok, zor günde ödeyebileceği bir bedeli” de yok. Kimi yerlerdeki parti teşkilatları; birbiriyle uğraşan; partinin hatta ülkenin bekasını, bekalarına feda eden zengin, avın keskin nişancısı görünümünde tabansız kişilerle kaynıyor.

Fikir ve zikirleri dahi Reis’le taban tabana zıt, hiç bir vasfı niteliği olmayan sadece etrafına sahte gülücükler dağıtan bencil ve kültürsüz sahte insanlar bir virüs gibi davayı hiçe sayan, davanın ne olduğu bilincini taşımayan insanlar ile dolu.Neyazık ki bu insanlara da makam ve yetki verilmiştir.

Sadece kendi eşine, dostuna ‘bakanlar’ parti bütçesi ile lüx yerlerde kahvaltılar verenler, Gençlik Kolları temsilcilerinin Reis’ten daha havalı görünenler , koltuk sevdalısı yöneticileri,v.s sorumluluklarını yerlerine getirememektedirler.
65 yaşında belde belde dolaşan Reis’in hakkı haram olsun size!’’ Gelinecek noktayı sorarsanız bana göre ´´ Yeniden Dirliştir. ´´ ‘Reis’in tek çıkar yolu, AKP’yi AK-PARTİ’ye dönüştürmesidir. 
VELHASİL... 
Bir seçim daha geldi geçti, herkes kendisine göre bir tercihte bulundu, tercihinden dolayı bugün nasıl bir duygu içerisindedir bilmiyoruz. 
İçiniz rahatsa bir problem yok, yapacağınızı yapmışsınızdır. Bitmedi. Aslında kendimizi, durduğumuz yeri iyi tanımak için olay bitmemiştir.
Peki, bugün yapacağımız bir şey var mıdır? 
Elbette vardır. 
Şöyle biraz geriye çekilip kimlerin güldüğünü, kimlerin ağlayıp üzüldüğünü görmeye çalışalım, sonra da biz bunlardan hangilerine dahiliz, onu görmeye çalışalım. 
Her vatandaş sadece önemli karar günlerinde olduğu gibi ertesi gün de kimlerle birlikte olduğuna iyi dikkat etmelidir. 
Hatta bulunduğu noktanın ne olduğunu anlayabilmesi için bugünün dünden daha net ve berrak bir görüntü vereceği kanaatindeyim.

Evet, şöyle bir bakın etrafınıza, hem sadece yakın çevrenize değil, bizi izlemekte olan bölgenin en uzak noktalarına bakın, iyi izleyin. Diyeceksiniz ki iş işten

geçtikten sonra mı? Olsun, bu da bir uyanış değil midir? Sadece seçim gibi önemli karar günlerinde değil bütün zamanlarda insanlar durduğu çizgiyi iyi görmeli, özellikle kendisiyle birlikte aynı çizgiye basanlara bakarak kimliğini iyi gözden geçirmeli..

Evet seçimler bitti, seçmen kararını verdi, Herkesin kendi payına düşen mesajı aldığını/alacağını temenni ederken, her ne olursa olsun sonuçların hayırlar getirmesini diliyorum.
Selam ile...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX