Kurtalan Ekspres Gezginlerin yeni gözdesi olacak

Kurtalan Ekspres Gezginlerin yeni gözdesi olacak

Kurtalan Ekspres Gezginlerin yeni gözdesi olacak
Bu içerik 441 kez okundu.
Advert

Siirt Valisi Ali Fuat Atik ; Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, demir yolu ulaşımında Türkiye'nin en eski hatlarından olan Kurtalan Ekspresi gezginlerin yeni adresi olacak

Siirt Valisi  Ali Fuat Atik, Kurtalan Tren Garında incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Atik: "Demir ağlarla örülü Anadolu'da 75 yıldır hizmet veren 'Kurtalan Ekspresi' gezginlerin yeni gözdesi olacak."Siirt valisi Ali Fuat Atik, TCDD'nin en uzun rotalarından Ankara-Kurtalan arasında 74 yıldır sefer yapan ekspresin, cazibesini artırmak için kolları sıvadı.

Yerli ve yabancı turistlerin, Güneydoğu'nun bir birinden güzel tarihi ve doğal güzelliklerini trene entegre edilecek turlarıyla gezebilmeleri için Vali Atik Kurtalan Garın’da incelemelerde bulundu.

"Kurtalan Ekspres.  Doğu Ekspresi'nin güzergahına göre daha avantajlıdır. Doğu Ekspresi'nde çok fazla farklı mekan görme imkanı olmuyor ama  Kurtalan Ekspres  Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman ve Kurtalan Siirt var. Dedi

Daha sonra Kurtalan ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Atik, Annesi vefat eden İlçe Emniyet Müdürü Halil Doğanay'a başsağlığı diledi. Vali Atik’in Kurtalan ilçe ziyaretinde İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay eşlik etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX