Halkın Adamı Kaymakam Aydın Teylan Köyun'de

Halkın Adamı Kaymakam Aydın Teylan Köyun'de

Halkın Adamı  Kaymakam Aydın Teylan Köyun'de
Bu içerik 1096 kez okundu.
Advert

İlçe Kaymakamı İhsan Emre Aydın Teylan köyünü ziyaret etti. Cuma namazını Teylan köyünde kıldı. Cuma namazından sonra köyde incelemelerde bulunarak köy halkının taleplerini yerinde dinledi.
Kurtalan İlçe Kaymakamı İhsan Emre Aydın,  İlçe Emniyet Müdürü Halil Doğanay, İlçe Müftüsü M.Nedim Yılmaz,Ak Parti İlçe Başkanı Fariz  Akgül ve beraberindeki heyet ile, Cuma Namazı´nı  ilçeye bağlı Teylan köyünde kıldı.

Cuma Namazı sonrası köy halkının yakın ilgisiyle karşılaşan Kaymakam Aydın, halkın sorun ve taleplerine kulak vererek, sohbet etti. Teylan Köyü´ndeki tarihi  Derviş nebi Hz camide  incelemede bulundu.
 Kaymakam Aydın  Burada  Köyün  Seyid Abdulkadir Geylani Hz Torunlarından  Seyid Mehmet Akif Ceylan ile  camii ve aile hakkında bilgi aldı.

 Seyid Mehmet Akif Ceylan   Kurtalan Kaymakamı Sayın İhsan Emre Aydın  ile  Tarihi Camii  için yaptığı  Konuşma'da şöyle dedi ; Geylani  ailesi bölgede Halkın İrşadına, ve ıslahatına ve bölgede   olan barışa katkı sağlamışlardır “Bulunduğumuz camii  çok eski olmakla  beraber fakat son dönemi bize anlatıldığı kadarıyla  1825-1830 tarihleri arasında Derveş nebi Hz leri tarafından bir bakııma tabi tutulduğu o günkü imkanlar ile çimentonun olmadığı zamanlarda  CAS dediğimiz bir şekille bu yapı yapılmıştır. 1940 yıllarında tekrardan bir onarım ve tadilattan geçmiştir. 

Şuan  günümüze gelindiğinde camii  rutubetten nemden  ve  bakımsızlıktan  dolayı korunması şart duruma gelmiş yoksa yıkılma tehlike sini geçiriyor. 
 İnşallah aile olarak    bunun aslına uygun   yani Selçuklu mimarisine uygun şekilde bir onarımdan geçmesi bizden sonraki nesle aslına uygun şekilde aslına intikalinin korunmasını istiyoruz. Dedi

 Kaymakam Aydın, konuşmasında: “Kalbimizin hep birlikte iman ile dolduğu gönlümüzün dua ile buluştuğu Cuma Namazını Teylan Köyü´nün tarihi camisinde değerli köylülerimizle birlikte kıldık. Teylan Köyüne gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizden memnun kalan vatandaşlarımızla sohbet edip sıkıntılarını dinledik. 
Vatandaşlarımıza hak ettiği hizmeti vermek için çalışmaya devam edeceğiz. Devlet adına emir ile iş yürütmeye değil size hizmet olarak burada bulunup görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. 
İlçemizi, beldelerimizi, köylerimizi daha iyi şartlar altında yaşanabilir bir yer haline getirmek için çalışıyoruz. Sizler bizim için değerlisiniz, hizmetlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye de devam edeceğiz” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX