KURTALANLI ESNAFLAR, İLÇE DIŞINDAN YAPILAN İŞ VE ALIMLARA TEPKİLİ

KURTALANLI ESNAFLAR, İLÇE DIŞINDAN YAPILAN İŞ VE ALIMLARA TEPKİLİ

KURTALANLI ESNAFLAR, İLÇE DIŞINDAN  YAPILAN İŞ VE ALIMLARA TEPKİLİ
Bu içerik 472 kez okundu.
Advert

Kurtalan'da bulunan kamu kurum ve kuruluşların araç, gereç ve gerekli malzeme ihtiyaçları karşılama noktasında ilçe dışından yani diğer farklı illerden yapılan alımların kendilerine doğrudan zarar verdiğini belirten Kurtalanlı esnaf ve sanatkârlar, yetkililerin konuya acil bir şekilde el atmalarını istediler. 
“KAMU VE KURUMLAR BİZLERDEN DEĞİL DIŞARIDAN MALZEME GETİRMESİ BİZLERİ ÜZDÜĞÜ KADAR ZARAR ETMEMİZE NEDEN OLUYOR”
Kamu kurum ve kuruluşların bu konuda duyarlı olmaları hususunda uyarılarda bulunan esnaf ve sanatkârlar, ortak sıkıntılarında şu sözlere serzenişte bulundular.
 “ Kamu kurum ve kuruluşların gerekli ihtiyaçlarının karşılanması için biz Kurtalanlı esnaflara, Esnaf ve  Tüccarlara yönlenmesi gerekir. 
Bu kurumlar ihtiyaçlarını dışarıdan temin ettikleri için bizler esnaf ve sanatkarlar, üzülmekle birlikte dolayısıyla zarar görüyoruz, fayda görmüyoruz.
 Bunun önlenmesi yetkili mercilerin bir şeyler yapması lazım. Biz esnaf ve sanatkârlar varken, kamu kurum ve kuruluşlar, bizde temin edebilecekleri ve yapabilecekleri işler ve malzemeleri dışarıdan yapmamalı, getirmemelidir.
 Zaten Ekonomik getirisi düşük olan Kurtalanımızda, Devletine vergisini ödeyen, sigortasını yatıran, kirasını ödemeyen, işçi çalıştıran biz esnaf ve sanatkârlar kazanmalı ve faydalanmalıdır. Bu sebeple, Kamu kurum ve kuruluşlarımız biz esnaflarımızın sorun ve zorluklarını göz önünde bulundurmalı, bizlerden alışveriş yapılmalı ve ilk tercih olmalıyız.” Dediler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX