Kurtalan'da Camiler Çocuk Sesleriyle Yankılanıyor

Kurtalan'da Camiler Çocuk Sesleriyle Yankılanıyor

Kurtalan'da Camiler  Çocuk Sesleriyle Yankılanıyor
Bu içerik 321 kez okundu.
Advert

Kurtalan Müftülüğü'nce, 'Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur'an olsun' sloganıyla başlatılan yaz Kur'an kurslarına Kurtalan genelin de binlerce  çocuk katılım gösterdi. İlçe Müftüsü M.Nedim Yılmaz ; İlçe genelinde Şuana kadar 120 Kurs açılmış olup toplamda 2074 öğrencimiz kayıtlarını yaptırmış olup kayıtlarımız devam etmektedir,gecen yıla nazaran katılımların çok yoğun olduğunu söyleyebilirm dedi.


Yaz Kur’an kursları hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü M.Nedim Yılmaz, 17 Haziran tarihinde başlayan yaz Kur’an kurslarının 9 Ağustos tarihinde sona ereceğini söyledi. Müftü Yılmaz "Bu yıl ki yaz Kur’an kurslarımız ‘Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur’an olsun’ sloganıyla başladı. Şu an ilçe merkezimiz, belde ve köylerimizde yaz Kur’an kurslarımız başlamıştır. Her camimizde imam hatiplerimizi ve öğreticilerimizi görevlendirmiş durumdayız. Kurslarımıza yoğun bir talep var ve kayıtlarımız devam ediyor. Kursa kayıt yaptıran çocukları yaş gruplarına göre sınıflara ayırmış bulunmaktayız. Her öğrenciye elifba, 2 adet yaz Kur’an kursları etkinlik kitabı ve yetişkinlere yönelikte ‘Dinimiz İslam’ isimli kitaplar dağıtılıyor. Yani tüm öğrencilerimizin kitapları ve elifbaları müftülüğümüzce temin ediliyor. Kurslarımızda günde 3 saat olmak üzere haftanın 5 günü toplamda 15 saat kurs verilecektir. Haftada 8 saat Kur’an dersi, 2 saat ibadet, 1 saat itikat, 1 saat ahlak, 1 saat siyer dersleri ve ayrıca 2 saat sosyal etkinlikler yapılacaktır” dedi.
 Camilerimiz çocuklarla, gençlerle güzel çocuklar olduğu zaman camiler neşe ve mutluluk doluyor.
 Bizler bundan son derece mutlu oluyoruz.
 Bütün ailelere sesleniyoruz Allah rıza için sizde bu kampanyaya katılın camilerimizi çocuklarımızla dolduralım ki geleceğimiz güzel olsun” dedi.Yaz Kur'an kursuna geldiği için çok mutlu olduğunu dile getiren Aliimran Toktanış, zamanını sokakta değil de Camide Kur'an okuyarak geçirip Kur'an öğrendiğini dile getirdi. 
Toktanış, “Merkez Camii'nde Kur'an okuyorum. Güzel bir ortam var burada. Kur'an'ımızı okuyup dinimizi öğreniyoruz. Herkes kendi kitabını okuyor hocalarımızda çok iyi.
 Bütün hocalarımı sevmeye başladım. Üç gün oldu buraya geleli bütün hocalarımı seviyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX