Kurtalan’da 15 Temmuz coşkuyla kutlandı

Kurtalan’da 15 Temmuz coşkuyla kutlandı

Kurtalan’da 15 Temmuz coşkuyla kutlandı
Bu içerik 293 kez okundu.
Advert

Kurtalan'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Kurtalan 15 Temmuz Demokrasi Parkın’da gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı. 

 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapmasında düzenlenen etkinlikler gündüz saatlerinde Merkez Camide okunan Mevlid ile başladı. ilçe Merkez Camisinde düzenlenen  Programda şehitlerin ruhlarına ithafen Mevlid-i Şerif okundu, dualar edildi. Programın ardından vatandaşlara ikramlarda bulunuldu. Törene Kurtalan Kaymakamı  İhsan Emre Aydın,Eşi Cansu Aydın, Kurtalan Cumhuriyet Başsavcısı Emre ÇAVDAR, Kurtalan İlçe Jandarma Komutanı Sancar Aydın, İlçe Emniyet Müdürü, Ak Parti İlçe Başkanı Faris Akgül, İl Encümeni Faysal Ceylan  Kurum Müdürleri, Kurtalan’daki tüm sivil toplum kuruluşları, Dernek Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikler, 15 Temmuz Demokrasi Parkın da gecenin ilerleyen saatlerine kadar coşkuyla devam etti.

 Kurtalan 15 Temmuz Demokrasi Parkındaki kutlama programı saat 20:30’da 15 Temmuz Şehitleri için Saygı Duruşu ve akabinde İstiklal Marşı ile başladı. Dev ekranlarda 15 Temmuz gecesini anlatan video ve belgeseller gösterildi. Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kurtalan’da hain darbe girişiminde demokrasiyi savunmak için ebediyete intikal eden şehitler için İlçe Müftüsü M.Nedim Yılmaz’ın önderliğinde dualar okundu. 15 Temmuz gecesi şehit olan Ömer Halis demir anısına yazılan '30 kuş' şiiri okundu.


                                  Türk milletinin bugün rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmesinin kahramanlar ve şehitler sayesinde olduğunu söyleyen Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın, Yeryüzünde 15 Temmuz darbe girişimi kadar ahlaksız ve aşağılıkça bir darbe yoktur. Çünkü 15 Temmuz darbe girişimi insanlarımızın kutsal değerleri kullanılarak yapılmak istenen bir oyundu. 15 Temmuz “biz” olduğumuzun, yürek yüreğe olduğumuzun, omuz omuza verdiğimizin, Türkiye olduğumuzun, millet olduğumuzun, vatan ekseninde durduğumuzun ilanıdır. Hain kalkışmanın 3’üncü yıldönümünde başta Ömer Halis Demir olmak üzere mili birlik ve beraberliğimiz için bedel ödeyerek canını veren aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum Dedi.

Öğrenciler  tarafından gece boyunca günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu. Saat: 00:13’te yurdumuzun her tarafında olduğu gibi ilçemizin her yerinde ve 15 Temmuz Demokrasi Parkında da “SALALAR” okundu.

Kaymakam AYDIN, “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” anma etkinliklerinde emeği geçen herkese ve meydanı dolduran kahraman KURTALAN halkına teşekkürlerini bildirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX