Vali Ali Fuat Atik’in ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ Kutlama Mesajı

Vali Ali Fuat Atik’in ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ Kutlama Mesajı

Vali Ali Fuat Atik’in ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ Kutlama Mesajı
Bu içerik 220 kez okundu.
Advert

“24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması dolayısıyla, her yıl 24 Temmuz günü ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’ olarak kutlanmaktadır.

Toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi görev sayarak halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını sağlayan basın kuruluşları, aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine de katkı sağlamaktadır. İçinde bulunduğumuz iletişim çağında her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme hakkı modern dünyada tartışılmaz bir gerçektir.

Basın,  kamuoyu adına; hassas, ciddi ve  önemli konularda gündem oluşturabilme,  hiçbir tesir altında kalmaksızın görevlerini tarafsız, güvenilir, objektif olarak yürütmekte önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla demokrasinin temel unsurlarından biridir.

Aynı zamanda ilimizin kalkınması açısından koyduğumuz hedefler doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarda, yaptıkları yayınlarla bizlere destek olan, güç veren basın mensuplarımıza da ayrıca teşekkür ederim.

Her türlü mevsim ve iklim şartlarında gerektiğinde hayatlarını tehlikeye atarak görevlerini özveriyle yerine getiren, ilkeli, tarafsız ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde çalışmalarını sürdüren, tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyor, ebediyete intikal eden basın mensuplarını da rahmetle anıyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX