"POLİSLER HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI»

"POLİSLER HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI»

Bu içerik 403 kez okundu.
Advert

Batman’ı sarsan ve kan davasının devamı olduğu ortaya çıkan Otogardaki cinayetin görüntüleri, Türkiye’nin gündemine yerleşti. Batman Barosu, kolluk görevlilerinin ağır ihmali üzerine araştırma yapacağını duyururken, Valilik ise polisler hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

YARALIYA MÜDAHALE ENGELLENDİ
Batman’da şehirlerarası otobüs terminalinde bıçaklanarak öldürülen Suat Yüksekbağ’ın (20) kan davasına kurban gittiği ortaya çıkarken, Yüksekbağ'ı defalarca bıçakladıktan sonra ellerindeki bıçak ve sopayla başında bekleyerek, polislere ve yardım etmek isteyenlere engel olan R.K. ve A.K. adlı kardeşler tutuklandı. Ortaya çıkan kamera görüntüsü vahşetin boyutunu gözler önüne serdi. Cinayete dair yeni görüntülerin sosyal medya hesaplarından yayılmasıyla Batman Valiliği ve Batman Barosu harekete geçti. Batman Valiliği yaptığı açıklamada, olay günü ilk müdahalede bulunan polis memurları hakkında olaya müdahaleleri yönünden idari yönden soruşturma başlatıldığını duyurdu.
2 KİŞİ TUTUKLANDI
Açıklamada ayrıca olayı gerçekleştiren R.K ve suça sürüklenen Çocuk A.K isimli şüphelilerin tutuklandığı belirtildi. Batman Barosu ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Görüntülerden de anlaşılacağı üzere kolluk görevlilerin ağır ihmallerinin olduğu görülmektedir. İnsan Hakları Merkezimizin yapacağı detaylı araştırma sonrası suç duyurusu başta olmak üzere gerekli tüm hukuki başvurularda bulunulacağımızın bilinmesini isteriz.” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX