5 oğlu zindanda 1 oğlu şehid, evi 5. kez yıkıldı

5 oğlu zindanda 1 oğlu şehid, evi 5. kez yıkıldı

5 oğlu zindanda 1 oğlu şehid, evi 5. kez yıkıldı
Bu içerik 171 kez okundu.
Advert

Ummu Nasır Ebu Hamid Filistinli beş esir bir şehid annesi, terörist işgal rejimi onun evini beşinci kez yıktı. 5 oğlu Siyonist işgalcilerin zindanlarında ve bir oğlu da şehid olan Ummu Nasır, ödenen bu bedellerin özgür vatan için olduğunu söyledi. Hamas lideri Heniyye Ummu Nasır’la telefon görüşmesi yaptı…

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Ramallah’daki El-Em’ari Kampı’nda bulunan evi sabah erken saatlerde işgal güçlerince beşinci kez yıkılan beş esir ve bir şehit annesi Ummu Nasır Ebu Hamid ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Ummu Nasır’ın direnişiyle gurur duyduğunu ifade eden Heniyye, işgal güçlerince evi yıkılan kadının terörist israil’in ihlallerine karşı Filistin topraklarında dimdik ayakta duran Filistin kadınını temsil ettiğini söyledi.

 

Heniyye, Ummu Nasır’ın hikâyesinin ve çocuklarıyla birlikte maruz kaldığı ihlallerin Filistin halkına uygulanan terörü ve Filistin halkının direnişini ortaya çıkardığını belirtti.

Hamas lideri, Filistin direnişinin Ummu Nasır’a ve işgal rejimi zindanlarındaki tüm esirlere karşı vefalı olmaya devam edeceğini bildirdi.

Ummu Nasır Ebu Hamid’in de Heniyye’nin telefonundan duyduğu memnuniyeti dile getirdiği ve evinin defalarca yıkılmasının, beş oğlunun işgal rejimi zindanlarında esir tutulmasının ve bir oğlunun da şehit olmasının işgal altındaki vatan için ödenen bedel olduğunu söylediği kaydedildi.

Terörist işgal güçleri önceki gün sabah erken saatlerde El-Em’ari Kampı’na baskın düzenleyerek Ebu Hamid ailesinin evini beşinci kez yıktı.


Kaynak, Filistin Enformasyon Merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX