İtfaiyeden öğrencilere yangın eğitimi

İtfaiyeden öğrencilere yangın eğitimi

İtfaiyeden öğrencilere yangın eğitimi
Bu içerik 264 kez okundu.
Advert

Kurtalan Belediyesi İtfaiye müdürülüğü, ilçe merkezinde Sümer İlkokulun da eğitim gören 300 öğrenciye yangın eğitimi verdi. Öğrencilere yangın söndürmede kullandıkları araç, malzeme, İtfaiye erlerinin giydikleri kılık ve kıyafetleri tanıtı.

Genel tanıtımın ardından itfaiyenin görevlerinin neler olduğu, itfaiyenin sadece yangınlara değil doğal afetlere, boğulma vakalarına herhangi bir mekanda mahsur kalan vatandaş ve hayvanları mahsur kaldıkları yerde kurtarma amaçlı müdahalede bulunduğunu aktardı. Öğrenciler itfaiye, yangın, arama ve kurtarma çalışmalarında merak ettikleri soruları itfaiye personeline yöneltti. Öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtlayan personeller ayrıca yangın anında öğrencilerin neler yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirmelerde de bulundu. Eğitimi tamamlanan öğrenciler itfaiye ekipleri ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Eğitim Sümer İlkokulu öğrencilerine yönelik yapılan yangın söndürme tatbikatı ile sona erdi. Çöp Kontyrenda oluşturulan yangın tam teçhizatlı itfaiye kılık ve kıyafeti giyen personeller tarafından söndürüldü. Bu bölümde öğrenciler yangına nasıl müdahale edildiği ve ne şekilde söndürülebileceğini pratikte görme şansı yakaladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX