Kaymakam Aydın’ndan Öğretmenler Günü mesajı

Kaymakam Aydın’ndan Öğretmenler Günü mesajı

Kurtalan Kaymakam İhsan Emre Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Kaymakam Aydın’ndan Öğretmenler Günü mesajı
Bu içerik 318 kez okundu.
Advert

 “Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakârlık, cefakârlık isteyen saygın mesleklerin başındadır.” diyen Kaymakam Aydın, öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik etti.

Kaymakam Aydın mesajında şu ifadelere yer verdi:

Milletlerin her alanda gelişmesi ve ilerlemesi eğitimle mümkündür. Eğitimli ve kültür düzeyi yüksek milletler, birçok uygarlığa imza atmışlar, iz bırakmışlar ve bütün dünya onları kendisine örnek almıştır. Çağdaş anlamda, uygar, kültürlü, toplumlarda, milletlere yol gösterenler ışık tutanlar öğretmenlerdir. Öğretmenler, eğitim ordusunun kalbi, sevgi dolu gönüllüleridir.

Öğrencilerin ruhsal ve bedensel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesinde, vatansever, bilinçli, milli ve manevi değerleri gelişmiş öğrencilerin yetiştirilmesinde öğretmenlerimizin önemi yadsınamaz. Öğrencilerimizin yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından izleyen, bilgi üretebilen bireyler olarak topluma kazındırılmasında en önemli görev öğretmenlerimizin üzerindedir.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu önemli günde, vazifelerini hakkıyla yerine getiren, görevi başındaki öğretmenlerimize ve yıllarını bu güzide mesleğe vermiş olan emekli öğretmenlerimize sağlık, esenlik ve mutluluklar diliyor, öğretmenler gününüzü kutluyorum.

İhsan Emre Aydın
Kurtalan Kaymakamı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX