DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ, KURTALAN'DA TEMASLARDA BULUNDU

DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ, KURTALAN'DA TEMASLARDA BULUNDU

DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ,  KURTALAN'DA TEMASLARDA BULUNDU
Bu içerik 271 kez okundu.
Advert

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, tören öncesinde Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın ile Kurtalan İlçesinde projeleri ve ileri dönemde yürütülebilecek işbirliği faaliyetleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunarak bir dizi temas gerçekleştirdi. Görüşmede ayrıca DİKA Genel Sekreteri Altındağ tarafından Ajansın Ekonomik Altyapının Geliştirilmesi Mali Destek Programı Kapsamında yürütülen Siirt'in Soyut ve Somut Kültür Mirası ile Tabiat Varlıkları Envanteri Projesinde Kurtalan ilçesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi.
Kurtalan Kamu kurum ve kuruluşlarının personellerinin kurumsal kapasitesinin artırılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen proje yazma eğitimi sertifikalarının katılımcılara sunulması öncesinde Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, verilen eğitimler neticesinde Ajans olarak Kurtalan İlçesi Kurum ve Kuruluşlarından projelere yönelik başvuruların artmasını temenni ettiğini dile getirdi.
DİKA Genel Sekreteri Altındağ, Ajansın temel amacının yerel potansiyelinin harekete geçirilmesi olduğunu ifade ederek, Dicle Kalkınma Ajansının sunacağı desteklerin yanı sıra diğer fonlardan istifade edilerek Kurtalan'ın kalkınmasına katkı sunulması için herkesin özverili bir şekilde çalışması gerektiğini, bu hususta DİKA'nın  mali ve teknik anlamda destek sunmaya devam edeceğini belirtti. Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın ise, proje yazma eğitimleri ile birlikte İlçe içerisinden daha fazla projenin ve dolayısıyla daha fazla fonun ilçeye kazandırılması gerektiğini ifade etti.

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Kurtalan Remkan Tekstil Fabrikası ve Siirt'in Soyut ve Somut Kültür Mirası ile Tabiat Varlıkları Envanteri Projesi Kurtalan saha ziyaretlerinde bulundu.
 Altındağ, Kurtalan, Ajansın teknik desteği ile bölgesel teşviklerden istifade eden Kurtalan Tekstil firmasına ziyarette bulundu. 
Önde gelen markalara pantolon üreterek Kurtalan'a yatırım yapan ve 100 kişilik istihdam sağlayan firmanın faaliyetlerini yerinde gören Altındağ, firmanın çalışmalarını takdir ederek DİKA'nın firmalara teknik anlamda destek sunmaya devam edeceğini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX