Kurtalan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı: 2 gözaltı

Kurtalan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı: 2 gözaltı

Kurtalan'da Tarihi Eser Kaçakçılığı: 2 gözaltı
Bu içerik 513 kez okundu.
Advert

Siirt İl Jandarma Komutanlığı, KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde; Siirt ili Kurtalan ilçesi Gökdoğan Köyünde ikamet eden (İ.K.) ve Gökdoğan Köyüne bağlı Yunuslar Mezrasında ikamet eden (A.D.) isimli şahısların haksız kazanç elde etmek maksadıyla Kurtalan ilçesi Gökdoğan Köyü ve Yunuslar Mezrası çevresinde bulunan sit alanlarında ellerinde bulunan Dedektörler ile tarihi eser bulmak için izinsiz arama ve kazı faaliyeti yürüttükleri, şüphelilerin ellerinde çeşitli tarihi eserler bulunduğu ve ellerinde bulunan tarihi eserleri satmak için müşteri arayışında oldukları bilgisi alınmıştır.
Şüphelilerin suç unsuru malzemeler ile birlikte yakalanabilmeleri amacı ile adli makamlardan alınan arama ve el koyma kararı gereği, şüphelilerin ev ve eklentileri ile araçlarında icra edilen eş zamanlı aramalarda:- (143) Adet Sikke,- (32) Adet Tarihi Eser Olduğu Değerlendirilen Metal Obje,- (5) Adet Yüzük,- (2) Adet Kolye Ucu,- (1) Adet 30x10 cm. Ebatlarında Çömlek,- (1) Adet Define Arama Dedektörü- (2) Adet Cep Telefonu ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili olarak Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmiş olup, olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur. SİİRT VALİLİĞİ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX