Kurtalan da Fizyoterapistlerle gece nöbeti sistemine geçti

Kurtalan da Fizyoterapistlerle gece nöbeti sistemine geçti

Kurtalan da Fizyoterapistlerle gece nöbeti sistemine geçti
Bu içerik 596 kez okundu.
Advert

KURTALAN-Kış mevsiminin gelmesiyle artan soğuklardan etkilenen ve yoğun olarak hastaneye başvuran fizik tedavi hastalarının mağdur olmasını istemeyen Kurtalan Devlet Hastanesi hastane yönetimi, hastalara daha kaliteli hizmet vermek için fizik tedavi ünitesindeki yatak kapasitesini artırarak, "fizyoterapistlerle gece nöbeti" uygulamasına geçti.

Hastane Başhekim’i Uzm. Dr Vehbi Yağız, gazetemize yaptığı açıklamada, fizik tedavi hastalarının mağdur olmamaları için çalışma yaptıklarını belirterek, tamamen hastaneye ait fizik tedavi ünetisi ve fizyoterapistlerle gece nöbetli sisteme geçtiklerini ifade etti.

Yağız, bölgede özellikle fizik tedaviye ait hastalıkların çok olması ve kış aylarında soğuk havalarda bu şikayetlerin artması nedeniyle fizik tedavi bölümünde yığılmalar olduğunu bildirerek, şöyle konuştu:

"Buna çözüm olarak servisimizin kapasitesini artırdık. 4 yataklı olan servisimizi 8 yataklı hale getirdik. Bunlardan 1 tanesi tamamen otomotik motorlu yatak şeklinde. Bunun yanında fizik tedavi ünitemizde fiziki olarak yetersizliklerimiz vardı. Bunu hızlı şekilde giderdik. Eksik cihazlarımız var bunun için alım planladık. Şu an da ülkemizde ilk olacak bir çalışmaya gittik. Tamamen hastaneye ait fizik tedavi ünetisi ve fizyoterapistlerle gece nöbetli sisteme geçtik. Günlük yaklaşık 80-90 hastaya hizmet veriyoruz. Bu sisteme geçmemizini nedeni ise mesai saatlerimiz yetersiz kalıyordu. Fizyoterapist arkadaşlarımıız da bizi kırmayıp nöbetli sistemi kabul etti." dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX