PERVARİ BALI MARKALAŞIYOR

PERVARİ BALI MARKALAŞIYOR

PERVARİ BALI MARKALAŞIYOR
Bu içerik 345 kez okundu.
Advert

Siirt Tarım ve Orman il Müdürlüğünde Pervari Balı İçin Önemli Bir Proje ve Hayırlı Bir Başlangıç Yapıldı

Siirt Valisi Sayın Ali Fuat ATİK'in direktifleri, Pervari Kaymakamı Sayın Musa AYDEMİR'in öncülüğünde Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Pervari Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünün destekleriyle Pervari Balı üreticileri bir araya gelerek önemli bir projeyi başlattılar.

Pervari ilçemizde Pervari balı üretimi yapan yaklaşık 20 bin kovanı bulunan 25 büyük bal üreticisi güçlerini birleştirerek bundan sonra Pervari Balının bir kısmının organik olarak üretilmesi ve Pervari Balının markalaşması amacıyla çalışmalar başlattılar.

Arıcılar ve İlçe Müdürü Çağrı Avanas projenin ayrıntılarını görüşmek üzere Siirt Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan'ı ziyaret ettiler.

Demirhan ziyaret sırasında "Geç kalınmış olsa da Pervari’deki büyük arıcılarımızın böyle güzel bir proje için bir araya gelmiş olması bizi mutlu etmiştir. Valimiz Sayın Ali Fuat Atik ve Pervari Kaymakamımız Sayın Musa Aydemir'in desteği bizimle beraberdir. Bu proje ile Pervari Balının hak ettiği yere geleceğini temenni ediyorum. Bakanlığımız olarak elimizden gelen desteği vereceklerini belirtti."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX